Przykrycia basenowe - całoroczne bezpieczeństwo

Przykrycie basenowe batutowe wytrzymuje obciążenie leżącego na nim śniegu, a w razie upadku dziecka lub zwierzęcia do basenu - ochroni jego życie.

Konstrukcje tworzą wzmocnione prostokąty, które są one oddzielone od siebie - dzięki czemu uszkodzenie przykrycia basenowego nie kończy się wymianą całej kontrukcji. 
SHIELD™ oferuje pomoc w naprawie ( zarówno ze strony technicznej jak i finansowej ). Przykrycie basenowe batutowe jest wykonane z mocnego materiału stosowanego w batutach (trampolinach).
Nie posiada stelażu, wykonane jest z materiału o bardzo dużej wytrzymałości - POLYPROPYLENE MONOFILAMENT.

Podczas rozciągania przykrycie basenowe wytrzymuje obciążenie ponad 350 kg/cm2. Dla porównania: opończa używana w samochodach ciężarowych, posiadająca gęstość analogiczną przykryciu SHIELD™, może wytrzymać obciążenie zaledwie 70 kg/cm2. W praktyce właściwości techniczne zamontowanego przykrycia pozwalają mu wytrzymywać obciążenie sumaryczne o wadze do trzech ton!

Przykrycie basenowe SHIELD™ nadaje się świetnie do każdego typu basenu ( beton, folia, włókno szklane, polipropylen itd.).               
Największą zaletą firmy SHIELD POOL COVERS nad konkurencją jest osiadanie specjalnie opracowanego programu do definicji kroju przykrycia, by dopasować je do każdego basenu, niezależnie od jego kształtu i wymiarów.