Sauny ogrodowe i domowe

Sauna to najczęściej drewniana konstrukcja stanowiąca pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura oraz niska wilgotność. Często pojawia się w domach osób ceniących sobie chwile relaksu. Seans polega na naprzemiennym ogrzewaniu i schładzaniu ciała. Pobyt kończymy schłodzeniem i dokładnym umyciem ciała.

Rodzaj sauny definiowany jest głównie przez stopień wilgotności:

Sauny możemy również podzielić ze względu na ich umiejscowienie:

Nasze sauny ogrodowe i balie to sposób na wyjątkowe uzupełnienie przydomowej przestrzeni i uzyskanie luksusowych warunków do wypoczynku. Mogą one posiadać zróżnicowane wymiary, różne designy, a także wyposażenie i powierzchnie.

Jako producent tego typu konstrukcji często jesteśmy pytani - jaki rodzaj jest najlepszy?

Nie ma prostej odpowiedzi. Każda z nich gwarantuje nam inne doznania. Są zwolennicy naprawdę wysokich temperatur i gwałtownego schładzania się, tacy użytkownicy nie lubią nudy i czas w niej spędzony musi być aktywny. Inny użytkownicy to domatorzy ceniący sobie odprężenie i spokój. Najczęściej wybierają oni modele infrared, w których stosuje się promieniowanie podczerwone. Jest ono przyjazne człowiekowi i posiada właściwości lecznicze, rozluźniając mięśnie, pomagając w bólach głowy, problemach z reumatyzmem i cellulitem, wspomagając odchudzanie, a także oczyszczając organizm z toksyn.

Seans w modelu infrared polega na 30-40 min. rozgrzaniu ciała zakończonym schłodzeniem oraz dokładnym umyciu się. Będąc producentem szyjemy sauny domowe i ogrodowe na miarę, dlatego też mamy w swojej ofercie rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą się zdecydować jaki model byłby najlepszy.

Jako doświadczeni producenci potrafimy połączyć model fiński w wersji combi z promiennikami podczerwieni czego efektem jest jedna kabina pozwalająca korzystać nam z sauny suchej, funkcji łaźni parowej lub promienników podczerwieni IR.

Nie wiesz, którą saunę wybrać? Napisz o czym myślisz i jakie masz potrzeby.