Sauny ogrodowe i domowe

Sauna to najczęściej drewniana konstrukcja stanowiąca pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura oraz niska wilgotność. Seans polega na naprzemiennym ogrzewaniu i schładzaniu ciała. Pobyt w saunie kończymy schłodzeniem i dokładnym umyciem ciała.

Rodzaj sauny definiowany jest głównie przez stopień wilgotności.

Sauny możemy również podzielić ze względu na ich umiejscowienie

Nasze sauny ogrodowe i balie to sposób na wyjątkowe uzupełnienie przydomowej przestrzeni i uzyskanie luksusowych warunków do wypoczynku. Mogą one posiadać zróżnicowane wymiary, różne designy, a także wyposażenie i powierzchnie.

Jako producent saun często jesteśmy pytani - jaki rodzaj sauny jest najlepszy?

Nie ma prostej odpowiedzi. Każda sauna gwarantuje nam inne doznania. Są zwolennicy naprawdę wysokich temperatur i gwałtownego schładzania się, tacy użytkownicy nie lubią nudy i czas w niej spędzony musi być aktywny. Inny rodzaj saunowiczów to miłośnicy odprężenia i spokoju. Najczęściej wybierają oni sauny infrared, w których stosuje się promieniowanie podczerwone. Jest ono przyjazne człowiekowi i posiada właściwości lecznicze, rozluźniając mięśnie, pomagając w bólach głowy, problemach z reumatyzmem i cellulitem, wspomagając odchudzanie, a także oczyszczając organizm z toksyn.

Seans w saunie infrared polega na 30-40min rozgrzaniu ciała zakończonym schłodzeniem ciała oraz dokładnym jego umyciu.Będąc producentem szyjemy saunę na miarę, dlatego też mamy w swojej ofercie rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą się zdecydować jaki rodzaj sauny byłby najlepszy.

Jako doświadczeni producenci potrafimy połączyć saunę fińską w wersji combi z promiennikami podczerwieni czego efektem jest jedna kabina saunowa pozwalająca korzystać nam z sauny suchej, funkcji łaźni parowej lub promienników podczerwieni IR.

Nie wiesz, którą saunę wybrać? Napisz o czym myślisz i jakie masz potrzeby.